Psychoterapie a poradenství

+420 604 576 076

Jindřicha Jindřicha 16, 155 00 Praha 5

banner.png

Homeopatie


Krátký úvod:

Homeopatie je stará přibližně 200 let a jejím základním principem je, že se „podobné léčí podobným“. Homeopaté objevili léčivé schopnosti u stovky substancí a propracovali rozsáhlý soubor léků, které se hodí na většinu lidských poruch a nemocí. Příznaky a symptomy nejsou samostatnou nemocí, ale jsou indikátory pro léčení nemoci. Homeopatické léky se připravují takzvaným potencováním účinné přírodní látky (rostliny, živočišné extrakty, minerály) – jejím ředěním. Proto jsou homeopatické léky bez jakýchkoli vedlejších účinků a jsou bezpečné, můžou je užívat i děti a těhotné ženy. Homeopatie ukázala, že může léčit jak poruchy myšlení a cítění, tak i fyzické obtíže – akutní i chronické.


Homeopatická léčba a psychoterapie se vzájemně doplňují a jsou ideální kombinací

V klasické homeopatii není nemoc chápána jen jako oslabení, ale jako nevyřešený problém – dávné trauma z dětství i dospívání, ale i běžná životní traumata a potlačené emoce, které se během života hromadí.
Základem filozofie klasické homeopatie je myšlenka, že nemoc je součástí našeho vývoje a k životu patří. Je výsledkem toho, jak jsme žili a jak žijeme. Klasická homeopatie bere člověka a jeho nemoc jako celek, to že se člověk (i nemoc) v průběhu času mění a potřebuje pokrýt určité části života různými homeopatickými léky. Protože jsou zcela bezpečné a bez jakýchkoli vedlejších účinků, může tyto léky brát neomezeně a s přihlédnutím ke svému vývoji (emocionálnímu a fyzickému stavu).

Pomocí homeopatie můžete tedy řešit i věci dávno prožité – ublížení, ztráty, bolesti – i věci ještě neprožité – především potlačené pocity. Pomocí homeopatie lze řešit i aktuální těžkosti a problémy – úzkostné a depresivní stavy, partnerské vztahy, problémy se sebevědomím, se sebeovládáním, žárlením.

Ve své praxi se specializuji na léčení psychických poruch a problémů (úzkosti, deprese, nespavost, návaly vzteku a problémy se sebeovládáním, rozlady, stres, pokles výkonnosti, únava a nesoustředění, tréma a obavy). Pomocí homeopatie lze řešit i jiné problémy – v partnerství, manželství, ve vztahu rodičů k dětem a naopak, problémy smyslu života a životního neuspokojení.

Pro úzkostné a depresivní stavy je možné též zakoupit homeopatický přípravek Ataraxinal (úzkostné stavy) nebo Deprexinalin (depresivní stavy) na počkání přímo v poradně nebo v e-shopu zde:

homeopatika a homeopatické léky

 

Více informací naleznete na mých stránkách věnovaných speciálně homeopatii a homeopatické léžbě zde.

homeopatie a homeopatická léčba

Privátní psycholog a psychoterapeut v Praze 13 nabízí individuální psychoterapii, párovou terapii, manželskou a rodinnou psychoterapii a homeopatickou léčbu psychických potíží. Internetová poradna, konzutace online, telefonické poradenství.